Płatność telefonem przez SMS Premium jest aktualnie najszybszą formą realizacji zakupów do określonych usług. Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie, a wraz z nimi płatności telefonem. Usługa mikropłatności SMS jest świetnym narzędziem marketingowym, które pozwala zbudować biznes internetowy na własnej stronie www, sklepie, czy blogu. W praktyce zbudowanie zarabiającego imperium na stronie internetowej wymaga wiedzy marketingowej z kilku istotnych obszarów technicznych.

Jednym z głównych problemów jest stworzenie produktu sprzedażowego, zbudowanie wartościowego (konwertującego) ruchu kierującego na stronę produktową i uruchomienie płatności online przelewem bankowym lub mikropłatności przez Premium SMS.

Co możesz blokować i sprzedawać przez SMS ?

Usługa SMS Premium to usługa, która jest realizowana przez zewnętrzne systemy obsługujące płatności: Dotpay, ATOM.SMS, SerwerSMS, ProfitSMS, CashBill. Najpopularniejszym serwisem, który obsługuje płatności SMS Premium jest Dotpay. Jako właściciel własnego serwisu musisz podzielić się zyskami z operatorem usług. Pomimo wysokich prowizji pobieranych przez operatorów można uzyskać atrakcyjny dochód pasywny, który definiuje wykonanie jednorazowej pracy przynoszącej zyski na długie lata.

Mikropłatności przez SMS obsługują:

Należy podkreślić, że usługa SMS Premium przed udostępnieniem do użytku publicznego jest szczegółowo badana przez zewnętrzne systemy płatności pod kątem przestrzegania regulaminu.

Co to jest płatność SMS Premium?

Rozwijając pojęcie usługi płatności SMS Premium można powiedzieć, że usługę definiuje krótka wiadomość SMS, którą należy wysłać pod krótki numer łatwy do zapamiętania przez kupującego.

Zobacz wykaz numerów usług o podwyższonej opłacie prezentowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej Rzeczpospolita Polska.

Kup za SMS w praktyce

Na własnej stronie MatFiz24.pl sprzedaję dostęp do matematycznych kursów wideo przez SMS Premium w Dotpay. Strona internetowa jest założona na platformie blogowej w systemie WordPress. Dostęp do treści jest realizowany na zasadzie płatnego wpisu przez SMS zwracający kod dostępu do usługi.

Początek wpisu stanowi oferta, natomiast poniżej oferty znajduje się okno zakupowe.

Jaką treść powinno zawierać okno zakupowe?

Omawiając treść okna zakupowego będę wykorzystywał wytyczne usługi SMS Premium Dotpay.

Okno zakupowe powinno zawierać:

 • Treść wiadomości i numer wysyłki SMS, np: AP.wojewodzki na numer 74068.
 • Koszt przesłania wiadomości SMS w walucie PLN [Brutto]
 • Usługę SMS Premium obsługuje Eurokoncept, grupa Dotpay
 • Usługa SMS Premium dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Pay, Heyah, Sami Swoi
 • Okres ważności kodu dostępu
 • Właściciel serwisu
 • Link do reklamacji
 • Link do regulaminu

okno zakupowe usługi SMS Premium

Konto płacącego za wiadomość SMS jest obciążone opłatą, którą można zobaczyć w oknie zakupowym. Cena w oknie zakupowym podana jest w walucie PLN [Brutto].

Użytkownik wysyła przez telefon wiadomość SMS na podany w oknie zakupowym numer, np: Wyślij SMS o treści AP.wojewodzki na numer 74068.

Cena usługi SMS Premium jest przypisana do numerów dostępnych 24 h / dobę dla wszystkich użytkowników.

Warto zapamiętać, że druga cyfra numeru wskazuje koszt netto SMS Premium, np: numer 74068 oznacza, że koszt SMS wynosi 4 zł netto, czyli 4,92 zł z VAT.

Po wysłaniu wiadomości SMS Premium kupujący otrzymuje na telefon kod dostępu do usługi, który w serwisie realizującym płatności (np. Dotpay) jest oznaczony jako wydany.

Kod należy wkleić na stronie internetowej w oknie zakupowym. Kod dostępu do usługi odblokowuje płatną treść na stronie internetowej, zaś system płatności wylicza prowizję z tytułu przesłanego przez użytkownika kodu.

Aktualnie zakupy za SMS-y są najszybszą formą płatności / dostępu do kupowanych produktów.

Zalety płatności SMS Premium

 • Ekspresowy dostęp do płatnej treści na stronie www
 • Realizacja usług wymagających szybkiej płatności
 • Szybka zmiana ceny usługi istotna w trakcie testowania wartości produktu
 • Dostęp do wykazu zarobków w zewnętrznym serwisie realizującym płatności SMS, np: Dotpay
 • Pełny automatyzm realizacji sprzedaży
 • Uruchomienie dochodu pasywnego

Wady płatności SMS Premium

 • Wysokie prowizje pobierane przez operatorów
 • Limity cenowe – najdroższy SMS Premium Dotpay wynosi aktualnie 25 zł netto.

Masz stronę internetową w systemie WordPress?

Podłącz płatności online przez szyki przelew bankowy i SMS Premium w systemie WordPress. Rozpocznij zarabianie przez internet. Kliknij, pobierz i przetestuj za darmo wtyczkę Fast Micro Pay.

wtyczka do płatności WordPress przez przelew online i dotpay sms premium

Pobierz darmowego ebooka – jak podłączyć płatność SMS Premium na WordPressie?

Wpisz poniżej swoje imię i najlepszy adres email, a już po chwili na Twoją pocztę powędruje ebook, w którym dowiesz się kluczowej wiedzy o mikropłatności SMS Premium.

Płatność SMS Premium, czyli ekspresowe zakupy telefonem za dostęp do zablokowanych usług
5 (100%) 1 vote


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *